Мектептің тәрбие жүйесінің негізгі мақсаты-дамып келе жатқан баланы Мәңгілік жалпыадамзаттық құндылықтарға бағыттау, оларды ұлттық мәдениетті, халықтық дәстүрлерді және қазіргі қоғамның қажеттіліктерін ескере отырып, әр оқушының жеке құндылықтарына аудару.

Осылайша, білім беру жүйесінің мақсаттары:

- тұлғаның негізгі мәдениетін қалыптастыру және әр баланың рухани, зияткерлік және физикалық дамуына жағдай жасау, оның шығармашылық және білім беру қажеттіліктерін қанағаттандыру.

- тәуелсіз шешімдер қабылдауға, үнемі өзгеріп отыратын қоғам жағдайында әлеуметтік және экономикалық рөлдердің өзгеруіне қабілетті әлеуметтік белсенді тұлғаны қалыптастыру.

Міндеттері:

* мемлекеттік идеология негізінде балалар мен оқушы жастардың азаматтық және патриоттық қасиеттері мен ұлттық сана-сезімін қалыптастыру;

* тәуелсіз өмір мен жұмысқа дайындық;

* адамгершілік, эстетикалық және экологиялық мәдениетті қалыптастыру;

* салауатты өмір салты бойынша білім, құндылықтар мен дағдыларды игеру;

* отбасылық қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру;

* кәсіпкерліктің, бастаманың, табысты өзін-өзі дамытудың және жеке тұлғаның өзін-өзі жүзеге асыруының қалыптасуына жағдай жасау.

Мектепте тәрбие жұмысы келесі бағыттар бойынша жүргізіледі:

1. Оқу-танымдық
  2. Қосымша білім беру.
  3. Еңбек тәрбиесі
  4. Азаматтық-патриоттық тәрбие.
  5. Спорттық-сауықтыру тәрбиесі.
  6. Қиындыққа тап болуы мүмкін балаларды есепке алу.
  7. Құқықтық ағарту.
  8. Мәдени-ағарту бағыты
  9. Экологиялық ағарту
  10. Мектептегі өзін-өзі басқаруды енгізу негіздерін қалыптастыру.
  11. Адамгершілік-этикалық тәрбие.
  12. Отбасы-тәрбие жүйесінің тірегі.
  13. Кәсіптік бағдар беру қызметі.